nejste přihlášen(a)... přihlásit

Třídy 4.A a 4.B zdraví ze školy v přírodě
ze Špičáku na Šumavě

Čtvrtek
Dojeli jsme bez problémů, po cestě jsme neměli žádné obtíže.
Ubytovali jsme se a chystáme se na odpolední procházku po okolí.
Z oken hotelu vidíme vlakové nádraží,  u kterého zastavují vlaky, které projely nejdelším železničním tunelem v České republice.

Je pod mrakem, ale neprší.

Probudili jsme se do deště, pršelo v noci a prší i nyní.
Dopoledne jsme věnovali vyučování.
Sláva, po obědě neprší.
Využíváme situace a vyrážíme na procházku do Špičáckého sedla přes Veisovy louky. Po mírném osvěžení v místním "supermarketu" a protože nám přeje počasí pokračujeme ke kouzelnému Čertovu jezeru. Příjemná vycházka za příznivého počasí.
Ještě toho dnes nemáme dost proto si po večeři půjdeme zasportovat.

Neprší, je chladno, ale neprší...
Ráno jsme se chvíli věnovali učení, před obědem jsme hráli hry na louce pod hotelem Sirotek, kam naši starší spolužáci jezdili několik let na lyžařské kurzy.
Odpoledne jsme vyrazili na výpravu do Železné Rudy, při cestě lesem jsme trochu zabloudili, ale nakonec jsme do městečka dorazili.
Navštívili jsme muzeum historických motocyklů, loutek a hodinářskou dílnu.
Nakoupili jsme nějaké dobroty a spěchali nejkratší cestou zpátky do hotelu.

Neděle
Probudili jsme se do slunečného dne, snad nám to vydží.
Hrajeme bojovku v lese, možná, že se všichni sejdeme k obědu.
Opoledne jsme se rozdělili na dvě skupiny. Ti kteří se nebojí lanovky vyjeli na  Pancíř. Kochali se pohledem z rozhledny této 1214 m n.m. vysoké hory. Zpáteční cesta vedla lesem kolem pramenů Úhlavy. Několikrát drobně sprchlo, ale to nám nevadilo.
Druhá skupina se vydala přes Špičácké sedlo po žluté značce k Černému jezeru. U jezera se nám poštěstilo nakrmit kachny a labutě. Zpět jsme se vydali kratší, ale náročnější cestou po červené značce přímo na horu M.Špičák (1202 m n.m.). Pro některé z nás se jednalo o první "vysokohorskou" tůru v životě, ale přežili jsme. Po večeři jsme se sportem naladili na večerní sledování fotbalového mače na Euru, ale naši hoši nás moc nepotěšili.

Zase prší, útěchou je nám, že prší v celé republice.
Dopoledne se věnujeme učení.
Odpoledne se chystáme prozkoumat další zajímavosti Železné Rudy.

Zdravíme všechny z uplakané Šumavy.

Máme den bez deště. Je pod mrakem.
Ráno se krátce vyučujeme. Před obědem hrajeme hry a sportujeme.
Po obědě jsme se vydali moderní čtyřsedačkou na Špičák. Jízdu zvládli všichni bez problémů. Jdeme novou cestou k Černému jezeru z kopečka, takže se nám dobře šlape. Tentokrát jsme jezero prozkoumali ze všech stran. Zpět jdeme nám známou cestou do sedla. Cesta rychle ubíhá. Plní zážitků spěcháme k večeři.
Po večeři se chystáme na hry na hřišti.

Ráno jsme se mírně učili. Potom jsme na "kaskádách" sportovali.
Po obědě proběhgl úžasný maškarní rej a karneval.
K večeři dobrota hranolky a kuřečí steaky.
Večer balíme.

Čtvrtek
Posnídali jsme, máme naloženy věci v autobuse. Po povínné přestávce pana řidiče vyrazíme k domovu.
Předpokládaný návrat 12 - 12,30 hodin ke škole.

Z vlídné Šumavy zdravíme všechny do údolí. Co nevidět jsme doma. Těšte se !!! Těšíte se ???

Poslední aktualizace - čtvrtek 19.6.2008 - 10,30

NÁVRATZPĚT